PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=204528}

Rozstania i powroty

Breaking and Entering
6,8 12 322
oceny
6,8 10 1 12322
6,0 3
oceny krytyków
Rozstania i powroty
powrót do forum filmu Rozstania i powroty

Córka Willa

użytkownik usunięty

Może ktoś mi wyjaśnić, dlaczego jego "córka" zachowywała się dziwnie? Chorowała na coś, bo chyba nie spostrzegłem tego...

tak, miała autyzm

ocenił(a) film na 8

Ściślej mówiąc zespół Aspergera, który mieści się w spektrum autyzmu. Utrudniony kontakt z otoczeniem, nieokazywanie uczuć i odcinanie się od świata zewnętrznego podczas wykonywania ulubionych czynności to najczęsciej podawane objawy tego zaburzenia.

użytkownik usunięty
joan_ko

Wielkie dzięki :)

ocenił(a) film na 8

Gwoli sprostowania: Bee nie była jego biologiczną córką lecz córką Liv. Pozdrawiam :)

użytkownik usunięty
Bociek_O_le

dlatego wydaje mi się, że córka napisał w cudzysłowiu. ;)

ocenił(a) film na 7

mi to wyglądało na ADHD raczej

81Violett

Zdecydowanie nie ADHD, które charakteryzuje się nadmierną ruchliwością i niemożliwością skupienia dłużej na jakiejś czynności. Jak w filmie łatwo można było zauważyć Bea dużo czasu poświęcała gimnastyce i przykładała się do ćwiczeń. Dobra komunikatywność dziewczynki (rozmowy) i różne niezrozumiałe zachowania (chowanie baterii) wskazuje zdecydowanie na zespół Aspergera- łagodniejszą odmianę autyzmu. To w takim wielkim skrócie.
Nie myl ADHD z Aspergerem- dwóch zupełnie różnych zaburzeń!

ocenił(a) film na 7
LasVegasParano

Przyczyny jej zachowań nie zostały w filmie wyjaśnione, pani doktor, która badała dziewczynkę, z tego co pamiętam nie zdefiniowała choroby.Może takiej choroby nie ma po prostu... Masz rację co do ADHD - zbyt wiele tu sprzeczności. Nie wydaje mi się jednak, że mógłby to być Zespół Aspergera- może niektóre Beej zachowania pasują, ale tylko niektóre.

81Violett

Nie będę się sprzeczać, bo rzeczywiście w filmie nie padła definicja jej choroby, ale jednak :P obstaję twardo przy Aspergerze, a silnym argumentem na ten zespół jest to, że dziecko samo nawiązywało często bezpośredni kontakt (rozmowa) z odbiorcą, u autystycznych zdarza się to w znikomych przypadkach.
ADHD nie biorę w ogóle pod uwagę.

ocenił(a) film na 6
LasVegasParano

jest zbliżenie strony z zeszytu pani psycholog, w którym nabazgrała "autyzm, zaburzenia snu" ;) i w tej rozmowie Liv opowiada, że jej córka już mając 10 miesięcy nie była w stanie jeść niczym innym niż swoją ulubioną łyżeczką i tylko potrawy o określonym kolorze

w cudzysłowie jak już

użytkownik usunięty
LEERY

dobrze, mistrzu.

użytkownik usunięty

Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones